Klinik Psikolog Hande Ekşioğlu ile Varoluşçu Bakışla Film Analiz Atölyesi”

22 Ocak 2021 Cuma günü saat 21.00’de başlayacaktır. Dersler Zoom üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek ve 6 hafta süreyle, haftada 1.5 saat olacak şekilde yapılacaktır. Katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır.  Detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için cenanvakfi@gmail.com adresine mail atabilir ya da 0212 631 34 22 ve 0546 589 79 33 numaralı telefonlardan Vakfımızla iletişime geçebilirsiniz.

Hande Ekşioğlu- Klinik Psikolog

İstanbul’da doğdu. Sanat Tarihi, Sosyoloji, Edebiyat, Psikoloji, Klinik Psikoloji alanlarında eğitim aldı.  Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde staj yaptı. Çeşitli enstitülerde psikoloji eğitimlerine uzun yıllar devam etti.  2018’den beri Kenan Gürsoy Felsefe Atölyesi öğrencisidir.  Tekrar üniversiteye dönmüştür ve şu an çiçeği burnunda bir felsefe öğrencisidir.

VAROLUŞÇU BAKIŞLA FİLM ANALİZ ATÖLYESİ

ATÖLYE YÖNETİCİSİ: Klinik Psikolog Hande Ekşioğlu

ATÖLYE SÜRESİ: 6 Hafta

ATÖLYE GÜNLERİ: Haftada 1 Gün – 1.5 Saat

ATÖLYE İÇERİĞİ: Film analiz atölyesinde varoluşçu bir bakışla 6 sinema filmi çözümlenecektir. Filmler bireysel olarak izlenecek, derste önemli sekanslar üzerinden, varoluşçu düşüncenin izinde, çözümlemeler yapılacaktır.

ATÖLYE AKIŞI:

  1. KIŞ UYKUSU NURİ BİLGE CEYLAN
  2. ALTINCI HİS M. NIGHT SHYAMALAN
  3. STALKER TARKOVSKİ
  4. AMÉLİE  JEAN-PIERRE JEUNET
  5. FUNNY GAMES MICHEL HANEKE
  6. HAYAT AĞACI TERRENCE MALIK

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.