dost_kapısı

DOST KAPISI Ezel ve Ebed Arasında: Ken’an (Rifâî) Büyükaksoy
Yazar: İsmet Binark
ISBN: 9759826208
Sayfa: 255
Boyut: 20×28
Baskı: 1
Yayın Tarihi: 2005
Fiyat: 175 TL

Kitap Özellikleri
“Bu kitap cismânî varlığı yarım asrı aşkın bir süredir aramızda bulunmayan, fakat fikrî ve mânevî şahsiyeti tazeliğini bugün de korumakta olan bir büyük insanı tanıtmak için yazıldı. Demek ki, O’na ve O’nun gibilere ihtiyaç duyuyoruz.

Bugün, döneminin problemlerine cevap ve devâ olabilecek çözüm yollarını, kendi şahsiyetleri bünyesinde sınayarak belirleyebilmiş, irfan ve ahlâklarıyla ışık olmuş insanlara ne kadar ihtiyaç var. Hele bir de bu örnek insanlar Müslümanlık adına ortaya çıkmış ve birer yeniden canlandırıcı rolü oynayabilmişler ise…
Ken’an Rifâî örneği bugün de o muhteşem dinamizmi ile, o ihtişâmı tevâzu ve sâdelikte yakalayan tarzıyla, bütün bir insanlığı Hak adına kucaklayıcılığı ve ebedîlik vasfı taşıyan yüce değerleri taze davranış kalıplarına döken üslûbuyla yeniden önümüzde. Ne mutlu İsmet Binark Beyefendi gibi; onu görüp bize yeniden gösterenlere.”
Cenan Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı adına,
Prof. Dr. Kenan Gürsoy

Satın almak için vakfımız telefon numarası: 0(212) 631 34 22, veya iletişim sayfamız: Cenan Vakfı İletişim üzerinden bize ulaşabilirsiniz.