Vakfımız tarafından geçtiğimiz sene Ken’an Rifâî Büyükaksoy’un doğumunun 150. yılı münasebetiyle başlayıp Meydân-ı Şerif Meşkleri ile devam eden konser programları, bu defa da Muharrem Ayı dolayısıyla tertip edildi. Konser, 7 Ekim 2018 Pazar günü Rûhi Ayangil yönetimindeki Ayangil İfâde Topluluğu tarafından, Vakfımız bünyesinde bulunan Müze’nin kurulduğu eski Semâhâne’de gerçekleştirildi.

Program öncesinde Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Kenan Gürsoy bir açılış konuşması yaptılar.

Ayangil İfâde Topluluğu, Muharrem ayının mânâsını icrâ ettikleri ilâhilerle gönüllere nakşettikleri konserde, sadece bu irfan geleneği içinden gelen dostlarımızı değil, yabancı misafirlerimizi de derinden etkiledi.

Misafirlerimiz arasında Institut Le Rosey Okulları’nın 5. kuşak kurucu direktörü Philippe Gudin ve Marco Polo Lisesi İngilizce ve Din Kültürü – Ahlâk Bilgisi Öğretmeni Umberta Fabris’de bulunuyordu.

Öncelikle pek değerli sanatkâr Rûhi Ayangil’e ve Ayangil İfâde Topluluğu üyeleri Aslıhan Eruzun’a, Orçun Güneşer’e, Korkutalp Bilgin’e, Bâkî Enis Balakbabalar’a bu müstesnâ konser için şükranlarımızı sunar, programda emeği geçen herkese teşekkür eder, hayırlar niyaz ederiz.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.