Cenan Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı Ken’an Rifâî Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü tarafından, Meydân-ı Şerîf Meşkleri kapsamında düzenlenen bir dizi konserin üçüncüsü 31 Mayıs 2018 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Konser öncesi Vakfımız, Başkanımız Prof. Dr. Kenan Gürsoy ile birlikte dört senedir devam etmekte olan Ken’an Rifâî ve Yirminci Asrın Işığında Müslümanlık”  adlı eserin okumalarına katılan öğrencilerine, Kenan Gürsoy Felsefe Atölyesi Kültür Etik Platformu öğrencilerine ve Uluslararası Mevlânâ Vakfı öğrencilerine bir iftar yemeği tertip etti.

İftar yemeğinden sonra, Kenan Gürsoy Felsefe Atölyesi Kültür ve Etik Platformu öğrencilerinden Ressam Sayın Sevil Alpaydın Hocası Prof.Dr. Kenan Gürsoy’a portresini yaptığı  bir tablo hediye etti.

Konser, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü sanatçıları tarafından, Yüce Gümüş idâresinde, Vakfımız bünyesinde bulunan Müzenin kurulduğu eski Semâhâne’de icrâ edildi.

Program, Vakfımızın Başkanı Prof. Dr. Kenan Gürsoy’un açılış konuşması ile başladı.

Misafirlerin yoğun ilgisine mazhar olan konserde tasavvuf mûsikîsinin 21 güzîde eseri seslendirildi.

Bu hârikulâde konser için Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü Sanatçıları Sayın Yüce Gümüş’e, Sayın Eray Cinpir’e, Sayın Arzu Kopuz Çelik’e, Sayın Yasin Özçimi’ ye, Sayın Tuncay Tuncay’a, Sayın Burak Çakır’a, Sayın M. Evren Hacıoğlu’ya ve Sayın Şükrü Tükmen’e şükranlarımızı sunar, programda emeği geçen herkese teşekkür eder, hayırlar niyaz ederiz.

Bu konserler 2018 yılı süresince devam ettirilecektir.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.