Cenan Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı Ken’an Rifâî Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü tarafından, “Meydân-ı Şerîf Meşkleri” adıyla düzenlenen bir dizi konserin ikincisi 29 Nisan 2018 Pazar günü Vakfımız bünyesinde bulunan Müzenin kurulduğu eski Semâhâne’de gerçekleştirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü Genel Sanat Yönetmeni İhsan Özer Beyefendi’nin organizasyonu ve İstanbul Târihî Türk Müziği Topluluğu’nun icrâsıyla gerçekleşen konser, dinleyenlerin gönlüne tesir etti.

Ken’an Rifâî Büyükaksoy’un kendi beste ve güftelerinden 6 eserin de yer aldığı konserde 17 ilâhî seslendirildi.

Program, Vakfımızın Başkanı Prof. Dr. Kenan Gürsoy’un açılış konuşması ile başladı.

Konser öncesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü Danışmanı Müzikolog Yüce Gümüş, Ken’an Rifâî Büyükaksoy’un ilâhîleri üzerine bir takdim yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü Genel Sanat Yönetmeni Sayın İhsan Özer’e ve İstanbul Târihî Türk Müziği Topluluğu Sanatçıları Sayın Bahri Güngördü’ye, Sayın Bülent Özbek’e, Sayın Sertaç Tezeren’e, Sayın Cüneyt Bayraktar’a, Sayın Salih Sırmaçekiç’e, Sayın Ali Uğur Altınok’a, Sayın İsmail Hakkı Fencioğlu’na, Sayın Murat Taştekin’e, Sayın Mustafa Özoruç’a ve Sayın Suat Ulutaş’a bu unutulmaz konser için şükranlarımızı sunar, programda emeği geçen herkese teşekkür eder, hayırlar niyaz ederiz.

Bu konserler 2018 yılı süresince devam ettirilecektir.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.