Sosyolog, Felsefeci Zeyno Tekinalp ile Erken Dönemde (0-7 yaş) Çocuğuna Rehber Olmak” Atölyesi 3 Ekim 2021 Pazar günü saat 21.00’de başlayacaktır. Dersler Zoom üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek ve 5 hafta süreyle, haftada 1.5 saat olacak şekilde yapılacaktır. Katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır.  Detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için cenanvakfi@gmail.com adresine mail atabilir ya da 0212 631 34 22 ve 0546 589 79 33 numaralı telefonlardan Vakfımızla iletişime geçebilirsiniz

ERKEN DÖNEMDE (0-7 YAŞ) 

ÇOCUĞUNA REHBER OLMAK

ATÖLYESİ

ATÖLYE YÖNETİCİSİ: Sosyolog, Felsefeci Zeyno Tekinalp

ATÖLYE SÜRESİ: 5 Hafta

ATÖLYE GÜNLERİ: Haftada 1 Gün – 1.5Saat 

ATÖLYE İÇERİĞİ: Erken Çocukluk dönemi Waldorf Steiner Pedagojisi ve felsefesinden yola çıkılarak, 

1.Hafta:

Güven Nedir?

Çocuklar için güven duygusunun önemi

2.Hafta:

Ritim ve Rutin nedir?

Neden etkilidir?

3.Hafta:

Yaşam Duyusu

Hareket Duyusu

Denge Duyusu

4.Hafta:

Sağlıklı Bağlanma

5.Hafta:

Mükemmel Ebeveyn Olma Yanılgısı

konuları başta olmak üzere incelenecektir ve katılımcılardan gelen sorular tartışılacaktır.

 

Zeyno TEKİNALP (Sosyolog, Waldorf Eğitmeni)

1981 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu Şişli Terakki Lisesi ve Nilüfer Hatun İlkokulunda, orta öğretimini Ortaköy Gazi Osman Paşa Ortaokulu, lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesinde tamamladı (1999). 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdikten sonra, 2011 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümünde Yüksek Lisans yaptı. Prof. Dr. Kenan Gürsoy danışmanlığında ‘Eva de Vitray Meyerovitch Okumalarında Hz. Mevlânâ Algısında İnsan Kavramı’ adlı tez çalışmasını tamamladı.

2013 yılında Derin Mavi isimli kız çocuğunu dünyaya getirdikten sonra, çocuk pedagojisi ile ilgili çalışmalara başlayıp, Montessori ve Waldorf Pedagojisi üzerine eğitimler almış ve halen bebeklerle oyun gurubu öğretmenliğine devam etmektedir.

2016 yılından beri Prof. Dr. Kenan Gürsoy’un asistanlığını yapmakta ve Cenan Eğitim Kültür Sağlık Vakfı’nın Genel Sekreter Yardımcısı görevini sürdürmektedir. 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.